Love spells - Kamner 
Kabbalah Practitioner Madmon
" איש הקבלה מדמון "
החזרת אהבה, כישופים, כישוף אהבה ועוד
לחצו כאן למעבר לאתר בעברית

Ego

Home >> polski >> Ego

Fałszywe „Ja”: Więzienie dla Umysłu
Odpowiedzi Madmona na pytania studentów:

Witamy Pana Madmona,

Czym jest osobowość?

Nie ma czegoś co moglibyśmy nazwać osobowością, taki koncept jest nieprawdziwy. To co nazywamy „osobowością” jest warstwą automatycznych odpowiedzi które wybieramy, to nasze Ego króre chroni siebie poprzez ten sam schemat.

Czym jest Ego?

Ego jest „fałszywą” osobowością, używaną w celu samoobrony naszego rdzenia. Jego całkowitym zadaniem jest utrzymanie nas w śnie z dala od możliwości bycia świadomym otaczjącej nas rzeczywistości. Osoba kontrolowana przez własne Ego spędzi życie zachowując się i odpowiadająć otaczającemu światu poprzez użycie tych samych schematów. Ktoś z tak zwaną „dobrą osobowością” jest osobą która wybrała dobry schemat, natomiast ktoś ze „złą osobowością” jest osobą która wybrała zły schemat.

Czy ludzie zawsze zachowują się zgodnie z danymi schamatami?

Niestety tak, to tak jakbyśmy byli na uwięzi i nadaremnie próbowali się z niej wyzwolić. Większość ludzi jest całkowicie czujna przez pierwsze 13 lat swojego życia. W tym czasie następuje wybieranie pierwszorzędnych schematów zachowania które definiują ich osobowość. Z tego też powodu Bar Mitzvah jest świętem obchodzonym w wieku 13 lat, wtedy to tracimy Boga którego mieliśmy w sobie i zaczynam żyć w świetle grzechu Adama i Ewy.

Dlaczego potrzebujemy schematy? Czy są one dobre?

Schematy nie tylko są nam niepotrzebne ale również nie są one dla dobre. Podążamy nimi ponieważ tak jest nam najłatwiej, pozwala nam to automatycznie reagować w sposów w jaki wiemy że powinniśmy, ponieważ jesteśmy przyzwyczajeni do wybranego przez nas schamatu zachowania który jest naszą OSOBOWOŚCIĄ, której kurczowo się trzymamy. Nawet jeśli sprawia nam to ból nadal podążamy wybranym przez siebie schematem. Jest to nasza największa słabość.

Dlaczego zachowujemy się w taki sposób?

Zachowujemy się w ten sposób ponieważ najbardziej przerażającą rzeczą na świecie jest podążanie za prawdą. Oznacza to akceptację że jesteśmy niczym. Nie mamy osobowości, nie mamy schematów zachowania, jesteśmy wolni w każdym momencie i odnawiamy siebie za każdym razem kiedy otwieramy oczy. Koncept „osobowości” jest niezgodny z definicją. Osobowość jest wyborem którego dokonujemy w każdym momencie. Przerażające! Nieprawdaż?


 
1-(920) 857-6909

E-Mail
 
madmon.kabbalah@gmail.com
Serwis możliwy dla każdym miejscu na świecie.